Шкільна демократична республіка

Учнівське самоврядування в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 26 м. Житомира організовано на загальношкільному та класному рівнях.

На базі початкової школи ЗОШ №26 працюють дитячі об’єднання:

• «Добрики» (1 класи)
  • «Країна богунчат»(2-4 класи)

До об’єднань входять класи, які протягом року змагаються у конкурсі «Клас року».

Традиційні справи та свята: інтерактивна гра «Посвята в добрики», квест «Експрес богунчат».

Об’єднання мають свої емблеми, гімн, настінні куточки, відповідну документацію.

Структура учнівського самоврядування

/Files/images/gurtki_ta_sekts/Схема учнівського самоврядування.png

Вищим органом учнівського самоврядування є загальношкільна учнівська конференція. На конференції були прийняті діючі нині Положення про Шкільний Парламент, Положення про Президента школи, затверджені Правила для учнів.

Органом виконавчої влади в учнівському самоврядуванні є старостат, який складається зі старост 5-11 класів.

За участі Шкільного Парламенту проводяться заходи:

Вересень - участь у загальноміських та шкільних заходах до Дня Житомира (згідно з окремим планом).

Жовтень – звітно - виборна конференція Шкільного Парламенту, святковиі заходи з нагоди Дня працівників освіти; конкурс класних куточків учнівського самоврядування; військово-спортивна гра «Патріот»; екологічна акція «Макулатуринг»; акція «Віддай негатив – отримай позитив».

Листопад – шкільний фестиваль дитячої творчості «Школа має таланти» (8-11 кл.) ; інтерактивна гра «Посвята в добрики»; квест «Експрес богунчат»; акція "Живи, книго!"

Грудень – виставка плакатів «Чужого СНІДу не буває»; благодійна акція «Миколайчик»; «Козацькі розваги»; новорічно-розважальні заходи (згідно з окремим планом); заходи з нагоди Дня Збройних сил України.

Січень – благодійна акція «Дитина – дитині»; шкільний конкурс юних фотоаматорів «Моя Україна».

Лютий – святкова пошта «Валентинка»; фестиваль «Пісні для закоханих»; шкільний фестиваль дитячої творчрсті «Школа має таланти» (5-7 кл.).

Березень – святковий концерт «Жінка як весна»; День гарних дівчат; інтелектуальна гра «Брейн-ринг»; екологічна акція «Макулатуринг»; День учнівського самоврядування.

Квітень – конкурс малюнків на асфальті та плакатів «Земля - наш спільний дім»; акція «За чисте довкілля»; благодійний ярмарок; конкурс композицій «Великодні візерунки»; шкільний фестиваль дитячої творчості «Школа має таланти» (2-4 кл.).

Травень – акція «Діти – ветеранам»; волонтерські акції; День української вишиванки; підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу «Клас року».

Протягом року учнівське самоврядування здійснює контроль за чергуванням учнів по школі, випуском загальношкільних газет "Велика перерва". Щомісяця проходять заняття «Школи лідерів» для 5-6 класів.

Органи учнівського самоврядування тісно співпрацюють з соціально-психологічною службою школи, п/к «Фортуна», Житомирським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, "Виконкомом майбутнього".

Дата останньої зміни 25 Червня 2018