Шкільна демократична республіка

Учнівське самоврядування в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 26 м. Житомира організовано на загальношкільному та класному рівнях.

На базі початкової школи ЗОШ №26 працюють дитячі об’єднання:

• «Добрики» (1 класи)
  • «Країна богунчат»(2-4 класи)

До обох об’єднань входять загони-класи, які протягом року змагаються у конкурсі «Клас року».

Традиційні справи та свята: «Посвята в добрики», «Посвята в богунчата»,

«Зоряні надії богунчат», конкурс «Найрозумніший добрик», підсумкове свято «Клас року» та ін.

Об’єднання мають свої емблеми, гімн, настінні куточки, відповідну документацію.

Структура учнівського самоврядування

/Files/images/dlya_ogoloshennya_/Схема учнівського самоврядування.png

Вищим органом учнівського самоврядування є загальношкільна учнівська конференція. На конференції були прийняті діючі нині Положення про Шкільний Парламент, Положення про Президента школи, затверджені Правила для учнів.

Органом виконавчої влади в учнівському самоврядуванні є старостат, який складається з 20 старост 5-11 класів.

За участю Шкільного Парламенту проводяться заходи:

Вересень - участь у загальноміських заходах до Дня Житомира: акції «Прикрась дерево», молодіжному квесті, святі квіткових композицій «Ці квіти тобі, Житомире», проекті «У Житомирі щасливі діти», святковій театралізованій ході, флеш-мобі. Проведено конкурс квіткових композицій « Найкращі барви осені – тобі, Житомире», конкурс малюнків на асфальті «Яскраві міста кольори», виставка малюнків « Діти – учасники дорожнього руху».

Жовтень – звітно - виборна конференція Шкільного Парламенту, святковий концерт «Зі святом, вчителю!», конкурс вітальних листівок «Зі святом вчителя», вітання зі святом вчителів - пенсіонерів, конкурс класних куточків учнівського самоврядування, військово-патріотична спортивна гра «Зірниця», екологічна акція «Макулатуринг», акція «Віддай негатив – отримай позитив».

Листопад – екологічна акція «Збережемо чистоту лісу», шкільний фестиваль «Школа має таланти», театральна вистава « Здорові діти Європи», участь у національному проекті «Відкритий світ», свято «Посвята в добрики», гра-подорож «Експрес богунчат».

Грудень – виставка плакатів «Чужого СНІДу не буває», благодійна акція «Миколайчик», акція «Живи, книго!», «Козацькі розваги», конкурс новорічно-різдвяних композицій , конкурс новорічних листівок та інтер’єрів, концертна програма у підшефній військовій частині А1262, новорічно-розважальна програма для 1-5 класів, підготовка матеріалів та участь у міській науково-практичній конференції «Перемога в кожному з нас», участь в загальноміській акції «Пам’ять про них в наших серцях».

Січень – благодійна акція «Дитина – дитині», шкільний фотоконкурс «Моя Україна», фотовиставка «Брати наші менші», участь у відбірковому турі благодійного фестивалю «Собори наших душ».

Лютий – участь у благодійному фестивалі «Собори наших душ», святкова пошта «Валентинка», фестиваль «Пісні для закоханих», шкільний фестиваль «Школа має таланти».

Березень – святковий концерт «Жінок вітаємо зі святом», День гарних дівчат , інтелектуальна гра «Брейн-ринг», конкурс святкових листівок, екологічна акція «Макулатуринг», День учнівського самоврядування.

Квітень – конкурс малюнків на асфальті та плакатів «Діти – проти війни!», акція «За чисте довкілля», флеш-моб «Україна – єдина країна», благодійний ярмарок, конкурс композицій «Великодні візерунки», шкільний фестиваль «Школа має таланти».

Травень – акція «Діти – ветеранам», благодійна акція по збору коштів на допомогу сім’ям загиблих воїнів, День української вишиванки, підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу «Клас року».

Протягом року учнівське самоврядування здійснювало контроль за чергуванням учнів по школі, контролювало випуск «Голоса чергового», загальношкільних газет. Щомісяця проходили заняття «Школи лідерів» для 5-7 класів.

Протягом року органи учнівського самоврядування тісно співпрацювали з соціально-психологічною службою школи, п/к «Фортуна», Житомирським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Житомирською обласною молодіжною громадською організацією «ХХІ покоління», Радою ветеранів, Житомирським міським парламентом старшокласників.