Інформація про ліцей
Ліцей № 26 міста Житомира розташований за адресою: пр-т Миру, 59. Заснований в 1936 р.
Директор ліцею Янчук Ірина Мечиславівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України. Нагороджена грамотами управління освіти Житомирської облдержадміністрації (2005, 2006 р.), грамотою виконкому Житомирської міської ради (2006 р.), Почесною грамотою МОН України (2008 р.), знаком «Відмінник освіти України» (2010).
Кадрове забезпечення: педагогічний колектив школи складають 85 вчителів, з них вищої категорії 48 вчитель, І категорії – 11 вчителів, ІІ категорії – 7 вчителів, спеціалістів - 19. Мають звання “вчитель-методист” 12 учителів, звання “старший учитель” – 20. У 2017-2018 навчальному році в школі навчаються 1080 учнів. Учні 10-11 класів навчаються за такими профілями: української філології, математичний. Введені факультативи з української, російської мов, математики, фізики, історії, історії рідного краю, фінансової грамотності, логіки. Функціонують правовий клуб, євроклуб.
В закладі освіти діє освітньо-цільова програма «Моя держава – Україна, а рідний край – маленька батьківщина», програми «Обдаровані діти», «Якісне харчування – запорука здоров'я дітей» та «Повноцінне та економне освітлення в школі», впроваджено проекти: «Здоров'язбережувальні технології в системі роботи школи», «Моя школа: історія і сьогодення».
Ліцей реалізовує потенціал освітнього простору регіону: налагоджена співпраця з ЖДУ ім. І.Франка, ЖВІНАУ ім. С.Корольова, агроекологічною академією, Європейським університетом, ТСОУ, Товариством Червоного Хреста, Житомирським лісгоспом, МЦНТТУ, обласною та дитячою міською бібліотеками, міським архівом, використовує Інтернет-ресурси.
Педпрацівники беруть участь у конкурсі «Вчитель року», у виставці «Сучасна освіта Житомирщини», «Сучасні навчальні заклади», є активними учасниками міжнародних, всеукраїнських, міських конфереренцій, семінарів, вебінарів тощо. Школа має досягнення в здійсненні навчально-виховного процесу, в проведенні методичної роботи. Педагоги в роботі активно використовують інноваційні педагогічні технології, в тому числі інформаційно-комунікаційні. Фаховий рівень та методичний досвід презентують перед вчителями міста та області під час семінарів, беручи участь в роботі журі під час проведення міських та обласних учнівських олімпіад, конкурсів. В педагогічній пресі та в окремих посібниках опубліковано ряд матеріалів учителів. У 2017 р. шкільну бібліотеку було нагороджено Дипломом І ступеня за участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу шкільних бібліотек, а в 2018 р. – Дипломом ІІ ступеня за участь у ХХІ обласній виставці «Сучасна освіта Житомирщини – 2018». У цій же виставці високу оцінку отримали матеріали з досвіду роботи адміністрації школи, а також учителів Савицької Т.Б., Куніцької І.А, Григорусь О.А. Школа занесена до щорічних каталогів Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади». Щороку відзначається високий рівень організації відпочинку дітей в пришкільному таборі, а 2017 р. школу нагороджено Дипломом ІІ ступеня в номінації «Кращий мовний загін для учнів середніх шкіл».
Учні залучаються до наукової, дослідницької, експериментальної, інноваційної діяльності, беруть участь у конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт МАН, в конкурсах «Соняшник», «Кенгуру», «Левеня», «Бобер», «Колосок», в конкурсі учнівської молоді на краще програму для ПК тощо. Школярі виявляють високу результативність в інтелектуальних випробуваннях, творчих конкурсах., в екологічному фестивалі «Голос Землі», в заочному конкурсі юних фотоаматорів «Моя Україна». Результати участі учнів у Всеукраїнських учнівських оліспіадах з базових дисциплін: у 2016 р. – 8 переможців міського етапу та 1 - обласного, у 2017 р. –13 переможців міського етапу та 2 - обласного,, у 2018 р. - 10 переможців міського етапу та 2 – обласного. У 2017 р. 2 учениці школи посіли І місця в міському і одна в обласному конкурсі МАН. В міському етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика перемогу здобули у 2016 р. 1 учениця, у 2017 р. – 2 учениці , у 2018 р. – 2 учениці. У міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді стали переможцями у 2016 р. 1 учениця, у 2017 р. – 2 учениці , у 2018 р. – 1 учениця. У 2016, 2017 р.р. учень школи здобув перемогу в міському конкурсі декламаторів. Маємо переможця ІІІ Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» (2016 р.), переможця міського конкурсут ворчих робіт з англійської мови «Україна в моєму серці» (2017 р.) . У 2017 р. учениця школи перемогла в обласному конкурсі «Парки – легені міст і сіл». У 2018 р. 3 учениці школи перемогли в обласному етапі всеукраїнських заочних конкурсів та акцій. За участь у міському конкурсі з технічної творчості «Юний конструктор» учениця 4-А класу нагороджена Дипломом І ступеня. Щороку учні школи стають переможцями міського етапу конкурсу на кращого користувача ПК, а в в 2018 р. восьмикласниця зайняла І місце в обласному етапі.
Забезпечили перемоги учнів учителі: Себало О. В., Кузьмін С.В., Пацева Г.П., Казмірчук Т.О., Зведенюк С.Г.,Мошковська Т.А., Джігірей І.В, Горностай-Лейченко Т.І., Нестеренко Н.А., Бондар А.П., Криволап М.П. Сурікова О.В., Майківець О.В., Кондратюк Н.М., Доценко О.В, Беспалко І.В., Климчук О.В., Савицька Т.Б.
Щорічно команда учнів здобуває перемоги у грі-випробування «Джура», на першості міста з туристичного багатоборства. Досвід проведення в школі військово-спортивної гри «Патріот», Дня ЦЗ презентовано на обласному рівні. Високими є результати ЗНО учнів.
Ліцей здійснює міжнародні зв'язки: 2008 р. – участь Янчук І.М. в роботі семінару «Міжкультурна освіта в школі» (м. Варшава); укладено договір про співпрацю з 15-им загальноосвітнім ліцеєм м. Лодзь, щороку відбуваються взаємообміни учнівськими делегаціями. У ліцеї проведено Міжнародний семінар педагогів-новаторів за участю Ш. Амонашвілі (2008 р.). Десятикласники беруть участь в програмі обміну учнів «Flex».
У 2017 р. за результатами участі в ІХ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» школа отримала Диплом за активну інноваційну діяльність у підвищенні якості навчально-виховного процесу та золоту медаль в номінації «Інклюзивна освіта: рівні права – рівні можливості»
Коментарi