Інформація щодо деяких особливостей зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року

У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.

Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як ізчотирьохнавчальних предметів з переліку:
Українська мова і література
Іспанська мова
Німецька мова
Російська мова
Французька мова

Характеристики тестів із усіх предметів і критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю розміщені в розділі«Готуємось до ЗНО».

Два рівні складності сертифікаційної роботи (тесту).
Абітурієнти складатимуть тести ЗНО зукраїнської мови і літератури та математикидвох рівнів складності –базового і поглибленого,обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.

Дворівневі тести ЗНО-2015

Державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови.

Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

Встановлення «порогового бала».
Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено«пороговий бал»,тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.