На допомогу батькам

Шановні батьки!

На сьогодні склалася непроста ситуація щодо суїцидальних тенденцій серед школярів. Одними із причин такої загрозливої ситуації є тривала ізоляція в період боротьби із COVID та збільшення кількості випадків формування залежностей дітей від комп’ютерних ігр, недозованого перебування в мережі Інтернет під час дистанційного навчання, нестача уваги значимих людей.

Оскільки зараз учні перебувають на літніх канікулах, потреба в користуванні гаджетами значно знизилась. Це покращує можливість батьків не лише з дітьми гарно провести час, а й дати можливість школярам відпочити від монітору комп’ютера чи екрану телефона, а й разом з тим відслідкувати емоційний стан доньки чи сина поза навчальним процесом, здійснити серію профілактичних заходів щодо попередження формування залежностей. Скористайтесь цією можливістю!

На що слід звернути увагу:

 Скільки часу Ваша дитина проводить перед монітором комп’ютера, планшета чи перед екраном телефона.

 Як саме вона проводить цей час (що дивиться, з ким спілкується, як це впливає на її самопочуття і розвиток).

 Як реагує Ваш син чи Ваша донька на прохання вимкнути гаджет і зайнятись іншими справами.

Пам’ятайте!

- Залежність формується поступово.

- Щоб відірватись від монітору, у дитини мають бути інші інтереси і обов’язки.

- Якщо дитина протестує, надто бурхливо реагує на Ваше прохання вимкнути гаджет і провести час в інший спосіб, - час цьому питанню приділити особливу увагу, оскільки стійка залежність шкідливо впливає на життя і здоров’я підростаючого покоління, псує стосунки в родині, значно знижує авторитет дорослих і розбалансовує нервову систему та психіку школяра.

Залежність можливо недопустити. А от позбутися дуже складно! Тому подумайте: які «пустоти» намагається заповнити Ваша дитина, що вона компенсує, коли так багато часу проводить не з Вами, а з гаджетом…

Бажаємо гарного відпочинку влітку і приємних вражень від спілкування з власними дітьми. Будьте здорові! Практичний психолог Рихтер В. В.

ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я: чому це так важливо

10 жовтня відзначають Всесвітній день ментального здоров’я.

Ментальне або психічне здоров’я – важлива умова не лише гармонійного розвитку людини, а й руху вперед, досягнення успіху. Оскільки ми, українці, понад півтора року живемо в умовах щоденного стресу (багато болю, багато втрат), маємо не лише єднатися, але і підтримувати один одного задля збереження нашої стійкості і можливості рухатися далі, розвиватися і перемагати. Проте, війна та її наслідки - це важкий тягар, який під силу не кожному. Тому ніхто в цих умовах не має лишатися наодинці зі своїм тягарем. Сьогодні важливо зберегти власне психічне здоров’я і допомогти іншим залишатись в ресурсі, тобто мати сили рухатись далі.

Нажаль, більшість людей досі не надають особливого значення підтримці ментального здоров’я. А дарма, бо воно таке ж важливе, як і фізичне здоров’я. Ігнорування власного стану ментального здоров’я може призвести до негативних наслідків. Зокрема: порушення сну і харчування, прояви агресії у спілкуванні з рідними та друзями, низький рівень енергії або її відсутність, відмова від звичних активностей, відчуття апатії і неважливості всього, відчуття безпорадності чи безнадії, сильні перепади настрою, нав’язливі негативні думки, неможливість виконувати щоденні завдання і т. ін.

Короткі рекомендації щодо збереження ментального здоров’я

Турбота про себе (повноцінний сон, харчування, час разом тощо).

Психологічна підтримка (просіть про допомогу, пропонуйте допомогу).

Спілкування з людьми на рівні емоційної близькості.

Обмеження контенту або інформаційна гігієна (важливо регулювати час, котрий ви проводите в соціальних мережах і у стрічках новин).

Вміння говорити «НІ» – це здатність відстоювати власні інтереси, бажання, особисті межі, не завдаючи шкоди стосункам із оточенням.

Використовуйте власні ресурси: витрачайте час на речі, які приносять вам користь і задоволення, віднайдіть власні способи відпочинку, плануйте відпочинок, розвивайте в собі культуру відпочинку.

Підтримуйте тих, хто потребує вашої допомоги, але тоді, коли ви в ресурсі!

Бажаю здоров’я! Разом до перемоги!

Віта РИХТЕР, психолог ліцею №26 м. Житомира

Інфоргафіка булінг (оновлена)

Як говорити з дітьми про..

З турботою про власне здоров'я

Пам’ятка щодо попередження булінгу

Булінг та кібербулінг

Вміння говорити "НІ"

Що робити батькам з підлітками, які нічого не хочуть…

Небезпечні ігри для дітей в інтернеті

«Керівники небезпечних груп в Інтернеті грають на бажанні дітейбути особливими, зробити щось незвичайне і азартне.Цей азарт може закінчитися невинно, а може мати незворотні наслідки.А деякі підлітки цього реально не розуміють…»

П.Дмитрієвський, психолог

Які діти в групі ризику?

У групі ризику - діти, яких не навчили або не створили достатньо умов для самореалізації, творчості, пустощів. У деяких підлітків вирує особливо багато збудження і азарту. Їх потрібно знайомити з «екстремальними», але безпечними видами дозвілля: скеледр, картинг, пейнтбол, секція боротьби.

До суїцидальних думок більшою мірою схильні діти, у яких не розвинений навик звернення за допомогою.

Як батькам помітити, що дитиназнаходиться у ризикованій групі соцмережі?

  1. Безпричинна зміна поведінки: від спокоюдо нервування. Чи був агресивним, задерикуватим, а став підкреслено ввічливим.
  2. Порушення сну: сонливість або, навпаки, безсоння.
  3. Зневажливе ставлення до своєї зовнішності: перестає вмиватися, чистити зуби, неохайно одягається.
  4. Надто багато часу проводить у “ВКонтакте”: можливо, раптово почала буквально в ньому жити. Публікація на своїй сторінці похмурих образів або цитат, пов'язаних зі смертю. Приєдналася до спільнот: “Кити пливуть вгору”, “Розбуди мене о 4:20”, f57, f58, “Тихий будинок”, “Ріна”, “Няпока”, “Море китів”, “50 днів до мого …” Захоплено і повсюдно малює метеликів, китів, єдинорогів або на тілі з’явилися порізи, видряпані лезом на шкірі цифри, кити.
  5. Дитина раптом стала незвично замкнутою.
  6. Відмічається сповільненість темпу мови, монотонність.
  7. Дії, які можна трактувати як прощання: незвичні розмови про любов до батьків, роздаровування улюблених речей друзям.

Що робити батькам?

Перевірити себе, чи давно ви з дитиною перебували у невимушеному спілкуванні. Якщо давно - запланувати щось спільне бешкетне, приємне. Нехай цей галас стане приводом поговорити по душах і зізнатися в тому, яке важливе місце син або дочка займають у вашому серці.

Поставте дитині нейтральне питання: мовляв, чув/ла, що зараз є така гра «Синій кит» і послухайте, що вона вам розповість. Якщо в оповіданні повно деталей, про які не пишуть в мережі, є ризик, що вона уже в грі. Також має насторожити, якщо вона веде розмову про подружку, яка бере участь в грі: цілком імовірно, що вона каже неправду і грає сама.

Якщо ви запідозрили, що дочка або син таки в небезпечному співтоваристві, психолог не радить забирати телефон, відключати інтернет: підліток, якщо захоче, завжди знайде гаджет і доступ в мережу. “Чим більше обмежувати – тим більше способів обійти заборони знайдеться, – пояснює експерт. – Краще переглядайте телефони і сторінки в соціальних мережах, але так, щоб дитина не дізналась про це. Такі ігри – той випадок, коли вторгнення в приватне життя виправдано”.

Не нагнітати, а поговорити з дитиною, тому що є абсолютна різниця, коли дитина бачить інформацію в інтернеті чи по телевізору, або чує її від батьків. Попереджати дитину про те, що вона може побачити такі групи і навіть зайти на них, але це небезпечно. Обговорити (а не забороняти) те, що у дитини не повинно бути в друзях людей, яких вона не знає в реальному житті.

Крім того, необхідно створити всі умови для того, щоб дитина змогла відкритися, бо їй потрібні мама і тато, їх любов і увага. І при цьому важливо пам’ятати - у підлітка багато тривог і напруги. Відразу говорити про них вона не стане. Має пройти час, щоб вона виявилася готовою до такої розмови. Почніть з простого: “Давай разом відпочинемо”, “Як же ми давно не були в кіно” і т.д.

Звуковая функция ограничена 200 символами
Настройки : История : Обратная связь : Закрыть
Кiлькiсть переглядiв: 2100

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Ліцей № 26 міста Житомира

Адреса закладу: м. Житомир, проспект Миру 59
Контактний номер: 0412-416-400
E-mail ZOSH_26@ukr.net

© "Ліцей №26 міста Житомира", 2011-2024.

Всі права захищені. Повне або часткове відтворення або розмноження будь-яким способом матеріалів, розміщених на сайті дозволяється тільки із зазначенням авторства і наявного та активного гіперпосилання на сайт http://school26.edukit.zt.ua

Дата останньої зміни 02 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!